zaferhan yumru

partner - dijital medya yönetimi

boğaziçi üniversitesi mühendislik fakültesi’nden mezun oldu. kurmaca film, belgesel ve reklam gibi pek çok uluslararası projede prodüksiyon, ses ve sanat tasarımı alanlarında çalıştı. iksv, babylon, akbank sanatbkm gibi pek çok kurumun organizasyonunda, aralarında jane birkin, madonna, disclosure, john malkovichmacy gray‘in de olduğu yüzü aşkın sanatçıya asistanlık yaptı. 2011’de new york bullett magazine‘in video prodüksiyon ekibinde görev aldı. 2013’te discovery channel, animal planet, discovery science kanallarında programlama asistanı olarak çalıştı. aynı sene british council ve anadolu kültür‘ün desteğiyle gerçekleşen, cressida kocienski‘nin diyarbakır’ın kentsel dönüşümünü şiirselleştirdiği video enstelasyonunun prodüksiyonunu yaptı.

2012’den bu yana !f istanbul bağımsız filmler festivali‘nin dijital medya iletişimini yürütüyor ve festival programlama ekibinde yer alıyor.

eylül 2015’te film, kültür ve sanat sektörlerinin basın ve halkla ilişkiler çalışmalarında uzmanlaşan uğur yüksel ile birlikte zu’yu kurdu.

fotoğraf: ışık kaya

tanışalım!

zaferhan yumru