taş

“iki dil, bir bavul”, “babamın sesi”, “başgan” filmlerinin ödüllü yönetmeni orhan eskiköy’ün son filmi taş‘ın basın tanıtım, halkla ilişkiler ve dijital medya iletişim çalışmalarını zu yönetiyor.

orhan eskiköy’ün senaryosunu yazdığı ve tek başına yönettiği ilk kurmaca filmi de olan taş, çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçiyor ve 20 yıl sonra köye gelen bir gencin yarattığı gizemin peşine düşüyor. orhan eskiköy ve armağan lale’nin yapımcılığında gerçekleşen taş‘ın başrollerini ise; “bir zamanlar anadolu’da”, “küf”, “yurt” filmlerinin yanı sıra “öyle bir geçer zaman ki”, “muhteşem yüzyıl: kösem” dizileriyle de tanıdığımız muhammet uzuner; “tersine dünya”, “avcı”, “zerre” filmlerinin ödüllü oyuncusu jale arıkan; “çıplak gerçek”, “muhteşem yüzyıl: kösem” ve “tatlı küçük yalancılar” gibi televizyon dizilerinden sonra ilk sinema filmiyle karşımıza çıkan beste kökdemir ile “yerden yüksek”, “öyle bir geçer zaman ki”, “yılanların öcü” dizilerinin yetenekli oyuncusu ahmet varlı paylaşıyor.

türkiye’deki ilk gösterimini 36. istanbul film festivali‘nde yapan, 28. ankara film festivali‘nden de en iyi görüntü yönetmeni ödülü’nü kazanan taş, uluslararası prömiyerini de karlovy vary film festivali‘nde yapacak.

perisanfilm.com

i_05 i_09